REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 14 lipca 2006  
Minister może "nadmuchać"?
 
 

We wszystkich mediach coraz więcej szumu robi się dokoła tematu pijanych kierowców.

Raz poleca się ich traktować jak potencjalnych zabójców, drugim razem znowu chce się im zabierać auta. Kiedy przychodzi do działania wszystkich w tym kraju ogarnia jednak dziwna niemoc. A to nie można zabrać samochodu bo kto inny jest jego właścicielem, a to przepisy prawa nie pozwalają w jakiś szczególnie rygorystyczny sposób traktować pijanych za kierownicą.

Prosty przykład - w okolicach Częstochowy zatrzymano 22-letniego kierowcę samochodu osobowego, który na widok policjantów usiłował uciekać. Został jednak zatrzymany i wtedy okazało że :

  1. jest bardzo pijany - ponad dwa promile alkoholu ;
  2. nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami ;
  3. był już dwukrotnie karany za tego typu przestępstwa, orzeczono wobec niego karę pozbawienia wolności w zawieszeniu ;
  4. sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierowca ten został przez policję doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Pan prokurator zabawił się tym razem w adwokata i uznał, że absolutnie nie ma podstaw do tak „drastycznych" środków i wysilił się jedynie na poręczenie majątkowe w wysokości 2000 zł. Zastanawiam się, jak takie zachowanie prokuratorów ma się do buńczucznych wypowiedzi pana ministra Ziobry. Albo pan minister może prokuratorom „nadmuchać" i prokuratorzy robią co chcą, albo też te wszystkie zapowiedzi są tylko pustymi frazesami dla publiczności. Znając życie ten młody kierowca za jakiś czas będzie znów „klientem" policji i prokuratury - ciekaw jestem, co oni wtedy zrobią. Może trzeba go pogłaskać po głowie albo dać mu order za odwagę.

Jest to z pewnością człowiek odważny, bo ja bałbym się usiąść w takim stanie za kierownicę, tym bardziej, że wisi już nad nim bat w postaci wcześniejszego skazującego wyroku.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
Marek20-07-2006
Kary powinny byc nie równe a równie dotkliwe wiec proporcja miedzy maluchem a mercedesem zostaje zachowana. Czyli zdecydowanie konfiskowac!
 
facet18-07-2006
Nie pisz facet; panie też dopuszczają się tego przestępstwa
 
Bonifacy18-07-2006
Nie bądźmy bardziej święci od.....Moim zdaniem należy zmienić (tak jak w innych krajach)stan po spożyciu do 0,5 a wtedy już karać bezwzględnie bardzo surowo.Nie należy konfiskować pojazdów bo jeden ma malucha a drugi "wypasionego"Mercedesa a za takie samo przestępstwo kary powinny być jednakowe.Dopiero po orzeczeniu prawomocnym Sądu należy egzekwować Jego wyrok.Nie naginajmy prawa do naszych potrzeb bo w ten sposób sami je łamiemy.Nie podważajmy decyzji Sędziów ponieważ ludzie podejrzani
 
gorazdd18-07-2006
Srodki w postacu tymczasowego aresztowania, poreczenia majatkowego, maja sluzyc nie karaniu,ale zabezpieczeniu przebiegu postepowania karnego. Facet zostanie jeszcze ukarany. Jesli chcecie aby takim kierowcom od razu wymierzano kare, to opowiadajcie sie za takimi zmianami w prawie, a na razie nie mieszajcie pojec. Jesli rzeczywiscie w stosunku do niego orzeczono juz wczesniej kary pozbawienia wolnosci z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, to napewno uruchomiono juz procedure skierowania
 
irek18-07-2006
dwa lata temu mialem 0,78 i dostalem pol roku w zawieszeniu.teraz ze zdziwieniem patrze na ludzi jadacych po pijaku ktorzy sa bezkarni- zalatwiaja czesto.
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Listy

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry