REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 8 sierpnia 2006  
Nadal piją i jeżdżą
 
 
Policyjne parkingi pełne są samochodów odebranych pijanym kierowcom. I co dalej? Wniosków prokuratury o ich zajęcie jest zaledwie kilka. - Wszystko idzie wolno, bo nie zmieniono przepisów - mówią prokuratorzy.

Zabieranie samochodów miało skutecznie odstraszać tych, którzy siadają za kółkiem po kilku głębszych. Ministerstwo Sprawiedliwości rozesłało dyspozycje do wszystkich prokuratur w kraju. Od 1 lipca samochody są zatrzymywane tym, którzy mają promil lub więcej alkoholu we krwi.

300 aut na parkingach

Ci, co pili i jeździli, robią to dalej. Od 1 lipca w ręce policjantów spadło ponad 400 kierowców samochodów i 450 rowerzystów, którzy mieli we krwi pół lub więcej promila alkoholu. Na policyjne parkingi trafiło 300 samochodów, prawie 200 rowerów, trzy ciągniki i prawie dziesięć motocykli.

Zażalenie - opóźnienie

Tymczasem - jak udało się ustalić dziennikarzom - w województwie przez ponad miesiąc prokuratorzy skierowali do sądów zaledwie około dziesięciu aktów oskarżenia wraz z wnioskami o przepadek samochodu. Aż trzy sporządziła Prokuratura Rejonowa w Chełmnie.

Włodzimierz Marszałkowski, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, przyznaje, że szybkie załatwienie sprawy pijanego kierowcy nie jest proste. - Ministerstwo nakazało pewne działania, ale poruszamy się wśród starych przepisów - tłumaczy. - Ten tak popularnie zwany przepadek to zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłej kary. Trzeba jednak pamiętać, że od każdej decyzji prokuratury przysługuje zażalenie. Policja co prawda odholuje samochód, ale to prokurator wydaje postanowienie o zabezpieczeniu mienia. Zażalenie na tę decyzję oznacza kolejne tygodnie zwłoki...

Kierowcy najczęściej chcą dobrowolnie poddawać się karze, choć zdarzają się tacy, którzy nie godzą się z decyzjami prokuratury.

Efekt nieznany

Nie wiadomo, kiedy będą znane wyniki akcji przeciwko pijanym kierowcom. Pierwsze podsumowanie Prokuratura Okręgowa w Toruniu zapowiedziała na 10 sierpnia.

- O efektach akcji trudno mówić, bo jest za wcześnie - uważa Jan Bednarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. - Podsumowanie będzie pewnie w połowie września.

 

 
 
Źródło: www.pomorska.pl
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry