REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 25 stycznia 2007  
Janusz Wójcik chce się poddać karze
 
 

Poseł Samoobrony Janusz Wójcik chce bez procesu poddać się karze za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Akt oskarżenia skierowany do stołecznego sądu wnosi by ukarano go za to 10 tys. zł grzywny i 2-letnim zakazem prowadzenia samochodów.

- Akt oskarżenia wraz z uzgodnionym z prokuraturą wnioskiem o poddanie się karze trafił już do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe - powiedziała Renata Mazur, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy.

W styczniową noc 2006 r. 54-letniego obecnie Wójcika (b. trenera piłkarskiej reprezentacji Polski) zatrzymano w Warszawie, gdy jechał po torowisku tramwajowym. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uniemożliwili mu jazdę i wezwali policję, by skontrolowała, czy poseł jest trzeźwy. Wójcik najpierw odmówił badania alkomatem; ostatecznie po trzech godzinach zgodził się na to. Pierwsze badanie wykazało 1,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, drugie - 1,30 promila.

Był to pierwszy przypadek zastosowania nowych wytycznych komendanta głównego policji, przewidujących, że jeśli osoba z immunitetem nie zgodzi się na badanie alkomatem, policjanci mogą ją zatrzymać i odwieźć na badania.

Wójcik przyznał, że na Balu Mistrzów Sportu wypił "zbyt dużą ilość szampana i wina". Poseł przeprosił wszystkich za to, co się stało. Klub Samoobrony ukarał go wówczas karą finansową - miał przez 7 miesięcy przekazywać 2 tys. zł na domy dziecka.

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper mówił wtedy, że zachowanie Wójcika było "karygodne" i "naganne", zwłaszcza że - jak zauważył - jest on sportowcem i trenuje młodzież. - Takim zachowaniem Wójcik traci autorytet wśród młodzieży i sam zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił.

W sierpniu 2006 r. Wójcik sam zrzekł się immunitetu parlamentarnego w związku z wnioskiem Prokuratury Rejonowej Praga- Południe o uchylenie mu tego immunitetu. Bez tego prokuratura nie może postawić posłowi formalnego zarzutu i wnieść aktu oskarżenia do sądu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

 
 
Autor: INTERIA.PL/PAP
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry