REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 15 czerwca 2010  
Pijany policjant za kierownicą. Skuty, bo stawiał opór
 
 

Komendant V komisariatu w Zabrzu jechał autem po pijanemu, a podczas zatrzymania obrażał funkcjonariuszy. W efekcie skuty kajdankami trafił do izby wytrzeźwień. - To koniec jego kariery w policji - zapowiadają przełożeni komendanta.

W sobotę w Rudzie Śląskiej jeden z taksówkarzy zauważył jadące całą szerokością drogi renault, które przejechało skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zadzwonił na komendę, bo podejrzewał, że kierowca jest pijany. - Pojadę za nim i będę informował, dokąd jedzie - zadeklarował taksówkarz.

Kiedy patrol zatrzymał renault, okazało się, że za kierownicą siedzi nadkomisarz Ryszard L., komendant komisariatu V w Zabrzu. Oficer był bardzo agresywny, nie chciał dmuchnąć w alkomat i krzyczał na funkcjonariuszy. - Z policyjnych dokumentów wynika, że zatrzymywany oficer stawiał opór, doszło też do szamotaniny, prawdopodobnie także uderzenia jednego z funkcjonariuszy - mówi prokurator Joanna Kosińska, zastępczyni szefa Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej.

Nadkomisarz Ryszard L. został obezwładniony i skuty kajdankami. Noc spędził w izbie wytrzeźwień. Na polecenie śledczych pobrano mu krew do zbadania poziomu zawartości alkoholu. Wyniki będą znane w ciągu kilku dni.

W poniedziałek komendant nie pojawił się w pracy. Jego przełożeni byli zszokowani zatrzymaniem, bo ma za sobą kilkanaście lat wzorowej służby. Zapowiadają jednak, że sobotni incydent oznacza dla Ryszarda L. koniec kariery w policji. - Nie po to walczymy z pijanymi kierowcami, żeby tolerować takie zachowania we własnych szeregach - mówi aspirant Marek Wypych, rzecznik prasowy komendy miejskiej w Zabrzu. Jego zdaniem zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy jest tak mocny, że nie ma sensu czekać na wyrok sądowy. Nie wiadomo tylko, czy Ryszard L. odejdzie na emeryturę, czy też zostanie zwolniony ze służby w trybie dyscyplinarnym.

W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Nadkomisarz Ryszard L. odpowie za jazdę po pijanemu. Prokuratura zastanawia się także nad przedstawieniem mu zarzutu znieważenia funkcjonariuszy. - Najpierw musimy przesłuchać policjantów, którzy go zatrzymywali - mówi prok. Kosińska.

 
 
Autor: Marcin Pietraszewski
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry