REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 20 września 2007  
Funkcjonariusz BOR-u z zarzutami
 
 

Zarzut prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu postawiła funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu pucka prokuratura. Do wypadku doszło na początku sierpnia na trasie Jastarnia - Chałupy.

Osobowy mercedes prowadzony przez 41-letniego funkcjonariusza BOR-u zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. - Kierowcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości [1,3 promila alkoholu we krwi ] grozi do dwóch lat więzienia - mówi Witold Niesiołowski, szef Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Mężczyzna uniknął wyższych sankcji, bo obrażenia dwóch funkcjonariuszy BOR-u, z którymi jechał, nie okazały się groźne. Gdyby kolega kierowcy dostał ponad siedmiodniowe zwolnienie lekarskie z pracy, sprawcy groziłoby nawet 4,5 roku więzienia. Funkcjonariusz nie przyznaje się do winy. - Twierdził, że był trzeźwy. Nie mogę ujawnić szczegółów jego wyjaśnień. By sprawdzić jego wersję, wysłaliśmy prośbę o ekspertyzę do Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku. Czekamy na wyniki - dodaje prokurator Niesiołowski.

Słup złamany przez samochód BOR-owca na ponad dwie godziny zatarasował jedyną drogę prowadzącą do Helu. W tej położonej na końcu półwyspu miejscowości, w ochranianym przez BOR ośrodku prezydenckim, wakacje spędzali w tym czasie bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy i ich najbliżsi. BOR potwierdził, że funkcjonariusze byli na służbie, jednak zaprzeczył jakoby ochraniali kogoś ważnego.

Dariusz Aleksandrowicz, rzecznik BOR, o zarzutach dowiedział się od nas: - Wobec wszystkich funkcjonariuszy zamieszanych w wypadek toczy się postępowanie dyscyplinarne. Czekamy na oficjalne wyniki pracy prokuratury. Od tego będzie zależało, czy zostaną oni zwolnieni ze służby.


 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry