REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 21 sierpnia 2008  
Trzy miesiące aresztu dla pijanego kierowcy
 
 
Na trzy miesiące trafił do aresztu 30- letni Maciej R. - kierowca, który w Gorzowie Wlkp. potrącił na przejściu dla pieszych dziecko i uciekł z miejsca kolizji. 11- latek nie doznał poważniejszych obrażeń.

Jak poinformował w czwartek rzecznik gorzowskiej policji Sławomir Konieczny, mężczyzna miał 3,68 promila alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.

30-letni Maciej R., kierując osobowym fordem, wjechał na rondo Gdańskie przy ul. Walczaka w Gorzowie Wlkp., omijając inny samochód, którego kierowca zatrzymał się przed pasami. Mężczyzna potrącił na przejściu 11-letniego chłopca i uciekł. Po kilkunastu minutach jeden z patroli policji odnalazł porzuconego forda i zatrzymał 30-latka. 

- Mężczyzna z początku nie przyznawał się. Badanie alkomatem potwierdziło, że miał on 3,68 promila alkoholu. W trakcie przesłuchania gorzowianin przyznał się do kierowania fordem i potrącenia pieszego - powiedział Konieczny.

Po sprawdzeniu w bazie komputerowej okazało się, że 30-latek prowadził samochód wbrew sądowemu zakazowi, który obowiązuje do 2009 r.

Maciejowi R. przedstawiono zarzut umyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym. - To wyjątkowa kwalifikacja, prokurator wziął pod uwagę, że do zdarzenia doszło o godz. 16 na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu - wyjaśnił Konieczny.

Mężczyzna odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwym, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i nieudzielenie pomocy potrąconemu dziecku. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry