REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 15 grudnia 2008  
Co 50. kierowca...
 
 
90 pijanych kierowców zatrzymała świętokrzyska policja przez sześć dni prowadzenia akcji "Trzeźwy tydzień". Poinformowała o tym Agnieszka Włodarska z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Kielcach.

Według wstępnych wyliczeń, od poniedziałku do soboty, policyjne patrole na drogach województwa świętokrzyskiego skontrolowały 4782 kierowców. 90 będzie odpowiadać za jazdę pod wpływem alkoholu (mieli powyżej pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu), co w Polsce jest przestępstwem. Oprócz nich 19 miało od 0,2 do 0,5 promila; odpowiedzą za wykroczenie: kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu. Jedna osoba prowadziła samochód będąc pod wpływem środków odurzających. Z kontroli wynika, że mniej więcej co 50. kierowca nie jest zupełnie trzeźwy.

Mimo wzmożonych patroli policyjnych, które sprawdzały czy kierowcy nie pili alkoholu i nie zażywali narkotyków, nie obyło się bez tragicznych wydarzeń. W piątek wieczorem w podkieleckiej Tokarni kierujący fiatem potrącił śmiertelnie 52-letnią kobietę. Kierowca miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę w Kielcach zakończyła się także akcja przeciw pijanym kierowcom "Zero promila". W hipermarketach, w specjalnych "kącikach trzeźwości" można było m.in. założyć tzw. alkogogle i zobaczyć jak widzi świat pijany kierowca.

Wolontariusze na ulicach miasta rozdawali ulotki informujące o wpływie alkoholu na organizm kierowcy; o akcji można było przeczytać na plakatach; zorganizowano tematyczne konkursy i spektakl dla młodzieży.

Jak powiedział koordynator przedsięwzięcia Marcin Różycki, "kąciki trzeźwości" cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem publiczności; zabrakło nawet materiałów promocyjnych. Dużo osób przyszło także na ćwiczenia samochodowe na stadionie kieleckiej "Korony". Różycki uważa, że udało się dotrzeć do świadomości ludzi.

Różycki, którego 28-letni brat Szczepan zginął w sierpniu w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę, zorganizował razem ze znajomymi kampanię "Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela". Promują trzeźwość za kierownicą m.in. rozdając ulotki i naklejki z hasłem kampanii, propagują akcję podczas imprez sportowych i w lokalnych mediach.

Z danych policji wynika, że do od stycznia do listopada 2008 roku na świętokrzyskich trasach nietrzeźwi spowodowali 311 wypadków drogowych, w których zginęło 39 osób, a 562 osoby zostały ranne.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry