REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 2 sierpnia 2006  
Uczył jazdy po pijaku
 
 

Wacław A., wieloletni instruktor jazdy w Słupsku stracił prawo jazdy oraz uprawnienia instruktorskie. Grozi mu też do dwóch lat więzienia. Po pijanemu uczył przyszłych adeptów kierownicy bezpiecznej jazdy. Gdy w sobotę zatrzymała go policja, wydmuchał 1,5 promila alkoholu.

Przypadek Wacława A. odbił się głośnym echem w Słupsku, a pośród pozostałych instruktorów jazdy wzbudził wiele emocji. Żaden jednak nie chce się oficjalnie wypowiedzieć na łamach prasy. Mimo, że instruktor "zgrzeszył", szkoda im kumpla. Przyznają jednak, że Wacław A. często jeździł po kielichu.

Nie raz mówiliśmy mu, aby wyluzował, bo to się skończy dla niego źle - twierdzi jeden z instruktorów. Nie słuchał, był przekonany o swoim szczęściu i znajomościach - tłumaczy.

Wacław A. od 20 lat prowadził naukę jazdy. Zaczynał, gdy jeszcze był milicjantem.

Zatrzymaliśmy go w sobotę, gdy pod wpływem alkoholu prowadził zajęcia - mówi kom. Jacek Bujarski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Zabrano mu prawo jazdy, a sprawa została skierowana do sądu grodzkiego - dodaje.

Nietrzeźwy instruktor oprócz prawa jazdy straci również uprawnienia instruktorskie. To jego koniec - mówi Andrzej Pietroń, dyrektor Wydziału Komunikacji słupskiego ratusza. Za coś takiego uprawnienia traci się na pięć lat. Co też mu do głowy strzeliło? - dodaje.

"Dziennik Bałtycki" skontaktował się też z instruktorem. Nie przejął się za bardzo utratą prawa jazdy i uprawnień. Sugerował, że wszystko da się załatwić. No prawko mi zabrali, ale zobaczymy co będzie dalej - mówił Wacław A. Zobaczymy, co przyniesie czas - dodaje.

W Słupsku to jak na razie pierwszy przypadek pijanego instruktora. Ale gdzie indziej takie sytuacje już się zdarzały. 48-letni instruktor jazdy ze Świdnicy miał 2,5 promil alkoholu, gdy uczył jeździć kursanta. We Wrocławiu 36-letni mężczyzna uczący kierowania samochodem miał w wydychanym powietrzu 2,38 promila alkoholu. Blisko dwa promile miał instruktor jazdy z Wejherowa. Policja zainteresowała się nim, gdy kazał zaparkować kursantowi na miejscu dla inwalidy.

 

 
 
Autor: Marcin Kamiński
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry