REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 27 marca 2007  
Utrata prawa jazdy po wypaleniu skręta
 
 
W kodeksie drogowym pojawi się nowy zapis, pozwalający policji karać kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków. A Komenda Główna zamierza kupić 70 tys. narkotesterów. Dziś nad zmianami będą debatowali posłowie z sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji - pisze DZIENNIK.

Obecne przepisy nie dawały policji jasnej wykładni, co i jak robić z kierowcą, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Opowiada policjant z drogówki: - Mamy kontrolę na drodze, kierowca dziwnie się zachowuje, ale jest trzeźwy. Jeśli policjant miał tzw. narkotester, można było szofera zbadać. Ale testery nie wykrywają wszystkich rodzajów narkotyków, dlatego trzeba przeprowadzać dodatkowe badania w szpitalu. A na to kierowca musiał się zgodzić albo sam o to poprosić.

Zmiana w przepisach polega na tym, że w przypadku wykrycia testerem narkotyków u kierowcy, badanie krwi jest przymusowe. I policjant będzie mógł natychmiast zabrać mu dokument upoważniający do prowadzenia pojazdu. W zeszłym roku policja zatrzymała kilkuset kierowców, którzy we krwi mieli narkotyki. Dokładnych danych nie ma, bo zarówno pijanego, jak i kierowcę pod wpływem narkotyków ściga się z tego samego paragrafu kodeksu karnego.

Komenda Główna jest bardzo zadowolona z projektów zmian. "Tydzień temu został rozstrzygnięty przetarg na zakup 70 tys. testerów do wykrywania narkotyków. Pierwsza partia powinna trafić do patroli już w maju" - mówi Marcin Szyndler z KGP. Mariusz Wasiak, radca prawny z biura ruchu drogowego KGP podkreśla, że zmiana uporządkuje przepisy: "Teraz policjanci często mieli wątpliwości, jak traktować takich kierowców. Pojawiały się pytania: czy można zawieźć do laboratorium kierowcę na teście? Jeśli zmiana wejdzie w życie, wszystko będzie jasno sformułowane w kodeksie ruchu drogowego. To ważne zarówno dla policjantów, jak i dla samych kierowców" - dodaje.


 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry