REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 4 maja 2009  
Były szef LPR stanie przed sądem za jazdę po pijanemu
 
 
Były wiceminister edukacji i były prezes Ligi Polskich Rodzin Mirosław Orzechowski stanie przed sądem grodzkim oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jak ustaliła prokuratura, 5 marca wieczorem przy ul. Cieszkowskiego w Łodzi, kierujący samochodem honda accord Mirosław Orzechowski cofając, uderzył w samochód audi A6. Wcześniej miał także otrzeć się o renault laguna. Właściciel audi wezwał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowcy hondy. Okazało się, że miał ok. 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia Orzechowski zgłosił się na wezwanie do komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzut.

Teraz akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna skierowała do miejscowego sądu rejonowego.

- Sformułowany w stosunku do Mirosława O. w akcie oskarżenia zarzut dotyczy prowadzenia samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo do dwóch lat pozbawienia wolności - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Polityk nie przyznał się do stawianego zarzutu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Według prokuratury, podstawowymi dowodami w tej sprawie są badania alkomatem, zeznania interweniujących policjantów oraz zeznania mężczyzny zawiadamiającego policję oraz jego żony.

Po przedstawieniu zarzutów Mirosław Orzechowski złożył rezygnację z funkcji prezesa LPR do rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Na swoim blogu polityk zapewniał, że nie jeździ samochodem po pijanemu.

Relacjonując całe zdarzenie, napisał, że w czwartek późnym popołudniem pił czerwone wytrawne wino i szedł do bankomatu wypłacić pieniądze na taksówkę. Spotkał wtedy młodego człowieka, który powiedział, że wezwał policję, bo "mój samochód miał zadrapać drzwi jego luksusowego audi". Dodał, że bez jego udziału dokonano oceny drobnych otarć zderzaka, "tak drobnych, że możliwych do wykonania choćby akcesoriami, jakie kobiety noszą w podręcznych kosmetyczkach". Zapewniał, że nie powstały one z jego powodu.

"Sprawa zostanie wyjaśniona przez sąd. Jestem przekonany, że dowiodę swojej niewinności. Zbyt wiele jest w tej sprawie znaków zapytania, zbyt dużo okoliczności składa się na próbę zdyskredytowania mojej osoby" - pisał Orzechowski.

Później polityk złożył doniesienie o podejrzeniu składania fałszywych zeznań przez właściciela audi. Dowodem na to - jak zapewniał - miał być list, który otrzymał od właściciela renault laguna, w którym stwierdził on, że "renault laguna nie ma żadnych uszkodzeń i nikt go nawet nie drasnął".

Prokuratura jednak odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie. Zdaniem śledczych nie zostało bowiem jeszcze prawomocnie zakończone postępowanie przeciwko Orzechowskiemu, a na tym etapie postępowania prokuratura uznała zeznania zawiadamiającego mężczyzny za wiarygodne i mające potwierdzenie w innych dowodach.

- Mężczyzna ten nie zeznał, że samochód renault został uszkodzony. Z jego relacji wynikało jedynie, że kierujący samochodem honda otarł się o inny samochód, prawdopodobnie renault. Nie jest to sformułowanie kategoryczne i nie można z tego wnioskować o uszkodzenie samochodu. Nie każde otarcie musi skutkować uszkodzeniem - wyjaśnił Kopania.

Dodał, że policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia potwierdzili uszkodzenie audi. Nie ujawniono śladów uszkodzeń na samochodzie renault.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry