REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 12 lipca 2007  
Zabił w USA, odpowiada w Polsce
 
 
Podwójne obywatelstwo, polskie i amerykańskie nie uchroniło pijanego kierowcy przed odpowiedzialnością karną za spowodowanie śmiertelnego wypadku w USA. Choć uciekł do Polski odpowie za to, co zrobił. Wczoraj stanął przed częstochowskim sądem.

48-letni częstochowianin Cezary N. w 2002 roku przebywał w Stanach Zjednoczonych. 9 września 2002 roku jechał furgonetką w Lancaster. Prowadził ją tak nieostrożnie - jak twierdzi prokuratura - że jeden z kierowców zatrzymał forda i zaczął robić wyrzuty Cezaremu N. za jazdę niebezpieczną dla innych użytkowników drogi. Amerykański kierowca zorientował się, że Cezary N. jest nietrzeźwy. Zawiadomił policję. Wtedy Polak zaczął uciekać. Przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie zatrzymał się też przed znakiem "Stop". I w efekcie uderzył w toyotę avalon. Kierowca toyoty zmarł w szpitalu tego samego dnia.

Za Polakiem ruszył Amerykanin, który wcześniej go zatrzymywał. Po pewnym czasie Cezary N. porzucił furgonetkę i zaczął uciekać pieszo. Ale Amerykanin dogonił go, obezwładnił i oddał w ręce policji. Polakowi pobrano krew. Okazało się, że miał ponad 1,8 promila. Cezary N. stracił prawo jazdy. W USA wszczęto przeciwko niemu sprawę karną. Wtedy mężczyzna wykorzystał swoje podwójne obywatelstwo i uciekł do Polski. Jest mieszkańcem Częstochowy. W ub.r. amerykański wymiar sprawiedliwości nakazał ścigać Cezarego N. w Polsce. N. przyznaje, że feralnego dnia wypił 250 gram wódki. Tłumaczy, że uciekał przed mężczyznami uzbrojonymi w kije bejsbolowe. Ale świadkowie zaprzeczają takiej wersji. Grozi mu do 12 lat więzienia.


 
 
Autor: Violetta Gradek
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry