REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 15 grudnia 2009  
Sędzia jechał pod prąd. Zawieszony
 
 
Były wiceprezes Sądu Okręgowego w Lublinie Włodzimierz K. został bezterminowo zawieszony w obowiązkach - za jazdę po pijanemu jedną z ulic Kraśnika.

Taką decyzją podjął w poniedziałek sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, który został wyznaczony do rozpatrzenia sprawy zawieszenia sędziego K. przez Sąd Najwyższy. Chodzi o wydarzenie sprzed miesiąca. Anonimowy świadek zauważył, jak jedną z ulic Kraśnika pod prąd jedzie samochód. Wezwał policję.

Kierowcą okazał się Włodzimierz K., sędzia III wydziału cywilnego lubelskiego sądu okręgowego, a w przeszłości wiceprezes tego sądu. Podczas zatrzymania miał być wulgarny i agresywny - dwukrotnie uderzył funkcjonariusza. Próbował nawet uciec. Odmówił badania alkomatem. Potem zgodził się na badanie krwi. Miał 3,4 promila alkoholu.

Prezes sądu okręgowego mógł zawiesić Włodzimierza K. maksymalnie na miesiąc, o kolejnym odsunięciu od obowiązków powinien zdecydować już sąd dyscyplinarny, stąd wczorajsze orzeczenie. Równolegle z postępowaniem dyscyplinarnym (może skończyć się na wyrzuceniu z zawodu) prawdopodobnie będzie toczyła się sprawa karna sędziego.

Prokuratura wystąpiła o uchyleniu mu immunitetu, aby postawić sędziemu zarzuty za jazdę po pijanemu i zaatakowanie policjanta. Kiedy immunitet zostanie uchylony? - jeszcze nie wiadomo.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry