REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 10 września 2010  
Marsz pamięci Adriana. Przeciw pijanym kierowcom
 
 
W ulewnym deszczu ponad 1,5 tys. młodych częstochowian przeszło w czwartek Alejami protestując przeciw pijanym kierowcom. Zorganizowali go uczniowie ,,Ekonomika", którzy cały dzień poświęcili bezpieczeństwu na drogach.

17-letni Adrian wracał do domu w Kłomnicach rowerem. Na wiadukcie kolejowym uderzył w niego samochód. Chłopak spadł z kilkunastu metrów na tory. Zmarł w szpitalu. Kierowca auta nie zatrzymał się. 28-latek w daewoo tico był tak pijany, że nie dostrzegł wypadku. Już wcześniej za jazdę po pijanemu zabrano mu prawo jazdy.

"Kierowcy, szanujcie życie innych", "Stop pijanym kierowcom" i inne transparenty niesione przez młodzież niemal ze wszystkich częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych robiły wczoraj wrażenie na przechodniach. - Zabito ich kolegę - komentowali widząc niesione na czele kilkusetmetrowej kolumny zdjęcie Adriana.

- Pamiętajcie, że jesteśmy waszą policją i specjalizujemy się w łapaniu przestępców drogowych. Żebyście mogli się spokojnie uczyć i żyć - przekonywał młodzież podins. Robert Sadowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego częstochowskiej policji.

Już od samego rana w Zespole Szkół Ekonomicznych, który marsz zorganizował, i przed nim widać było białe otoki "drogówki". Patrol zatrzymywał niektórych kierowców na podjeździe szkoły: - Wielu było zakłopotanych w chwili, kiedy okazywało się, że młodzież apeluje o trzeźwość a nie jest to kontrola drogowa - stwierdził mł. asp. Sebastian Tyras. - Jeden z nich wyjął garść breloków i długopisów firmowych w prezencie.

Wewnątrz ,,Ekonomika" sekcja prewencji drogowej prowadziła wykłady pokazując skutki najtragiczniejszych wypadków. Korytarz wypełniły fotografie zmasakrowanych pojazdów z archiwów policyjnych. Piorunujące wrażenie zrobiły alkogogle - okulary, które po założeniu imitują pole widzenia nietrzeźwego kierowcy. Młodzież po założeniu ich miała przejść slalomem ścieżkę przeszkód ustawioną z krzeseł. Nie udało się to chyba nikomu z kilkuset uczniów: - Ma się wrażenie, że coś mijam, a tymczasem potrącam krzesło - mówiła zdziwiona uczennica po teście.

Wśród ,,egzaminatorów" znalazł się również mł. asp. Marcin Machnik, absolwent szkoły. - Adrian już nim nie zostanie - przyznał Maciej Trzmiel, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. - Ponieważ młodzież postanowiła przejść w marszu protestu przeciw pijanym kierowcom, uznaliśmy, że cały dzień poświęcimy tej tematyce.

 
 
Autor: Jarosław Sobkowski
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry