REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 10 maja 2007  
Mniej pijanych za kierownicą?!
 
 
W kwietniu po raz pierwszy od 2000 r. znacząco zmniejszyła się liczba nietrzeźwych kierowców, zatrzymanych na polskich drogach - wynika z policyjnych statystyk.

W porównaniu z kwietniem 2006 r. zatrzymano ich o blisko 5 tys. mniej.

"Przez pierwsze trzy miesiące tego roku ta liczba, podobnie jak w poprzednich latach, wzrastała. W kwietniu spadła o ok. 30 proc." - powiedział Marcin Szyndler z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Według danych KGP w minionym miesiącu zatrzymano 12 tys. 71 pijanych kierowców, analogicznie w kwietniu 2006 r. - 16 tys. 921. Od początku tego roku policjanci zatrzymali natomiast 50 tys. 937 nietrzeźwych kierujących; w tym samym czasie w ubiegłym roku - 51 tys. 207.

"Tak naprawdę trudno spekulować, czym to jest spowodowane. Duży wpływ na liczbę zatrzymanych mogą mieć jednak sądy 24-godzinne i to, że kary za jazdę po pijanemu stały się dla kierowców bardziej realne" - powiedział Szyndler.

Działające od marca sądy 24-godzinne mogą skazywać w trybie przyspieszonym osoby, które dopuściły się m.in. chuligańskich wybryków, brały udział w bijatykach lub prowadziły samochód pod wpływem alkoholu. Zgodnie z prawem kierowcy, którzy mają powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi, popełniają przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia.

Policjanci podkreślają, że zmniejszenie się liczby zatrzymanych pijanych kierowców jest dobrym sygnałem. Dodają jednak, że nadal zatrzymuje się ich na polskich drogach o wiele za dużo. Świadczą o tym niechlubne statystyki z ubiegłych lat - w 2005 r. zatrzymano ich ponad 192 tys., w 2006 - prawie 202 tys.


 
 
Ostatnie komentarze
BARTEK HEBUT04-04-2010
ŚMIERĆ DLA PIJAKOW A NIE DLA PRZYPADKOWYCH LUDZI PANOWIE WALCIC W ŚCIANE NIE W LUDZI TRZY LATA DLA PIJAKOW.PRAWO JEST ZBYT ŁASKAWE,
 
BARTEK HEBUT04-04-2010
MOIM ZDANIEM PRAWKO POWINNI ZABIERAĆ NA STASŁE I TRRZY LATA DLA KUTASOW ODSIADKI.A NIE ZE JEZDZA DALEJ.
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry