REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 24 kwietnia 2007  
Mniej nietrzeźwych kierowców, więcej wypadków
 
 
Zmalała liczba pijanych kierowców na krakowskich ulicach. - Jednak nie jest wcale tak dobrze. W 2006 roku policja zanotowała więcej niż rok temu wypadków drogowych, wzrosła też liczba zabitych i rannych na drogach.

Zmniejszyła się natomiast liczba kolizji - informuje Krzysztof Dymura z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Pełne dane zawiera "Raport o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Krakowie w 2006 roku". Niezbyt optymistyczny dokument opracował Krakowski Zarząd Dróg, wykorzystując materiały z krakowskiej drogówki, MPK i towarzystw ubezpieczeniowych.

Od lat najniebezpieczniejszym dniem na krakowskich ulicach jest piątek, chociaż niemal połowa wypadków śmiertelnych zdarza się w soboty i niedziele. Średnio, w ciągu doby policja odnotowuje 31 zdarzeń drogowych. Szczyt wypadkowy przypada na godziny popołudniowe.

W dalszym ciągu największe zagrożenie drogowe stanowią kierowcy samochodów osobowych, zwłaszcza młodzi i niedoświadczeni. W 2006 roku byli sprawcami największej ilości kolizji (prawie 75 procent) i wypadków śmiertelnych (prawie 50 proc.). Dzielnicą, w której zdarzyło się najwięcej wypadków i kolizji jest Podgórze. Najmniej zanotowano ich w Nowej Hucie, ale ta dzielnica z kolei przoduje w ilości zabitych na krakowskich drogach.

- Wiele rzeczy trzeba poprawić. Cieszy nas, że niebezpieczne skrzyżowania są sukcesywnie przebudowywane. Do takich należało rondo Mogilskie. Z drugiej strony niepokoi fakt, że na wielu już przebudowanych nadal dochodzi do wypadków. Myślę tu o skrzyżowaniu ulic Łokietka i Wybickiego oraz rondzie Matecznego - mówi Jerzy Woźniakiewicz, przewodniczący miejskiej komisji praworządności. Ryszard Grabski, naczelnik sekcji ruchowego Komendy Miejskiej Policji uważa, że uniwersalnej recepty na zwiększenie bezpieczeństwa w Krakowie na razie nie ma. Trzeba poprawiać rozwiązania drogowe i pracować nad zmianą świadomości kierowców i pieszych.

- Jeżeli to się nie zmieni, wszystkie doraźne działania nie przyniosą skutku, a plany zwiększenia bezpieczeństwa będą tylko listą pobożnych życzeń - dodaje Grabski.


 
 
Autor: MAŁGORZATA STUCH - Gazeta Krakowska
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry