REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 18 kwietnia 2007  
Poseł-pijak wraca do PiS
 
 
W rocznicę jazdy po pijanemu poseł Ryszard Kaczyński ma ponownie zostać członkiem PiS. Wniosek o przyjęcie do partii skazanego na pół roku więzienia w zawieszeniu parlamentarzysty czeka na podpis Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pismo przygotowała posłanka Jolanta Szczypińska - przewodnicząca PiS w okręgu gdyńsko-słupskim.

- Mój wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez władze partii i czeka na ostateczną decyzję prezesa. Ryszard Kaczyński otrzymał wsparcie od wielu posłów, między innymi od szefa klubu parlamentarnego Marka Kuchcińskiego - mówi Szczypińska.

We wtorek Kuchciński przyznał, że prowadzone są rozmowy z częścią posłów niezrzeszonych na temat ich wejścia do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z zaproszonych jest właśnie Ryszard Kaczyński. On sam komentuje to krótko: - Powiem tylko, że na moich biurach poselskich w Redzie i Wejherowie wiszą już szyldy PiS-u.

W maju ub.r. Ryszard Kaczyński wjechał swoim autem w płot posesji pod Puckiem. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu. W trybie ekspresowym został usunięty z klubu parlamentarnego oraz zawieszony w prawach członka PiS. Zgodnie ze statutem partii półroczne zawieszenie skutkuje wykreśleniem z listy działaczy.

Kaczyński dobrowolnie zrzekł się immunitetu, dzięki czemu prokuratura mogła mu postawić zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. W grudniu Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał posła na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Nakazał mu też zapłatę grzywny w wysokości 8 tys. zł i przelanie 2 tys. zł na konto fundacji pomagającej ofiarom wypadków drogowych. Poseł ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 2 lata.


 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry