REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 17 marca 2011  
Koniec procesu pijanego Łotysza
 
 
Przed białostockim sądem rejonowym zakończył się proces 60-letniego Łotysza Martinsa K. Oskarżony jest o to, że ponad pół roku temu spowodował wypadek, w którym zginęła trzyosobowa rodzina.

Do tragedii doszło 6 września 2010. Było ciemno, kiepskie warunki na drodze. Rodzina jechała od strony Białegostoku terenową hondą. Z krajowej "ósemki" kierowca auta chciał skręcić w lewo w stronę miejscowości Pajewo. Tam mieszkali. W tym momencie w tył osobówki uderzyła łotewska ciężarówka. Honda wyleciała na przeciwny pas ruchu, wprost pod innego tira. Oba pojazdy wpadły do rowu. Dwie osoby z hondy zginęły na miejscu, trzecia była reanimowana, ale zmarła chwilę później.

Łotewski kierowca wiózł z Estonii do Czech transport 17 ton kabli. Zatrzymał się na jednej z podbiałostockich stacji. Tam spożywał alkohol, potem wyjechał w trasę w kierunku Warszawy. Późniejsze badania wykazały, że tuż po wypadku miał ponad 2 promile i stężenie rosło.

Wczoraj przed sądem zeznawali w tej sprawie policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia.- Kiedy przybyliśmy na miejscu, kolega poszedł dokonać oględzin, ja zaś zacząłem przesłuchiwać świadków - mówił jeden z mundurowych. - Po ustaleniu sprawcy, zacząłem z nim rozmawiać. Był zdenerwowany i czuć było od niego alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło tylko nasze przypuszczenia. Łotysz tłumaczył, że zagapił się i nie zauważył hamującej przed nim hondy.

Po przesłuchaniach funkcjonariuszy sąd postanowił oddalić szereg wniosków dowodowych, które złożył obrońca Martinsa K. Chciał m.in. aby na świadków powołano biegłego z zakresu wypadków drogowych, czy ekipę ratunkową, która znalazła się na miejscu wypadku jako pierwsza. Sąd uznał jednak je za bezpodstawne. Nie usłyszeliśmy też mów końcowych, gdyż adwokat poprosił o czas na przygotowanie się. Proces odroczono do 30 marca.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry