REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 14 kwietnia 2006  
Ostrzej karać pijanych kierowców
 
 

.....Oto efekt jazdy po pijaku (1,4 promila) 26-letniego Jarosława W., który 19 marca tego roku na trasie Kraśnik - Warnino w gminie Biesiekierz wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście obyło się wówczas bez ofiar, a sprawca ze złamanym obojczykiem wylądował w szpitalu.
 
Kara bezwzględnego więzienia, publikacja wizerunku i konfiskata samochodu - Komenda Główna Policji apeluje o surowsze traktowanie pijanych kierowców. Według prawników wprowadzenie tych pomysłów w życie wymagałoby zmian w kodeksie karnym. Wszystko zależy więc od naszych posłów.


W ubiegłym roku na polskich drogach zatrzymano aż 192 tysiące pijanych kierowców. Tylko w województwie zachodniopomorskim doszło do 226 wypadków drogowych z ich udziałem, w których zginęło 30 osób, a 226 zostało rannych.
Do walki z tymi bohaterami tych przerażających statystyk włączył się również "Głos Pomorza”. W naszej gazecie od kilku miesięcy publikujemy wyroki na pijanych przestępców, podając ich dane i okoliczności jazdy po pijaku. Często są wśród nich młodzi ludzie, którzy wsiadają za kółko po kielichu, nawet mimo wcześniej orzeczonego zakazu prowadzenia samochodu. - Niemal każdy taki wyrok kryje za sobą ludzką tragedię tych, którzy przez czyjąś głupotę sami cierpią lub cierpią ich bliscy - mówi Marcin Szyndler z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. - Właśnie dlatego chcemy powiedzieć dość temu zjawisku i pracujemy nad nowymi pomysłami karania pijanych kierowców - dodaje

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry