REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Powiązane

Inne z tej tematyki:

Moda na bezpieczną jazdę!
 
Uwaga na parkingowych naciągaczy!
 
Zamiast dróg powstaje więcej dziur!
 
Prototyp nowego systemu wykrywającego pijanych kierowców już jest
 
Bezpieczeństwo na europejskim poziomie
 

Artykuły
  wtorek 22 czerwca 2010  
Zainstaluj alkomat w telefonie podczas zakupów w TESCO
 
Strony: [1]
 
Niemożliwe? A jednak. I to całkiem gratis. Dzięki współpracy Kompanii Piwowarskiej i TESCO każdy, kto w najbliższą sobotę odwiedzi TESCO przy ul. Mrągowskiej w Poznaniu będzie mógł pobrać na swój telefon aplikację do obliczania promili w organizmie. To element wspólnej kampanii obu firm, która ma promować odpowiedzialne podejście do spożywania alkoholu.

Jak to działa?

Bardzo prosto. Wystarczy wprowadzić swoje dane takie jak: płeć, wiek, waga oraz ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia, by natychmiast otrzymać wynik. Ilość promili podawana w wyniku jest obliczana na podstawie algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka), udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. „Nigdy nie prowadź po alkoholu" - taka informacja pojawi się na wyświetlaczu telefonu, by przypomnieć wszystkim kierowcom tą ważną zasadę. Każdy będzie miał też możliwość zamówienia taksówki w wybranym mieście poprzez łatwy wybór jednego z numerów telefonu z ogólnopolskiej bazy korporacji taksówkowych.

Znakomita pomoc przed wakacyjnymi wyjazdami

Aplikacja została też wzbogacona o informacje dotyczące dopuszczalnego poziomu promili w różnych krajach europejskich, dzięki czemu osoby podróżujące po Europie mogą sprawdzić, jakie w danym kraju obowiązują przepisy. Dla osób chcących przetestować swój refleks została opracowana również gra w kapsle, która jest integralną częścią aplikacji.

Gdzie i kiedy?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sklepu TESCO przy ul. Mrągowskiej w Poznaniu w sobotę 26 czerwca w godz. 10:00 - 18:00. Prócz możliwości pobrania alkomatu na telefon, będzie można wziąć udział w ciekawych konkursach, podczas których przy użyciu alkogogli będzie można sprawdzić jak zmienia się rzeczywistość po spożyciu alkoholu.

Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjechać tego dnia do TESCO, może skorzystać z innego sposobu na pobranie aplikacji na swój telefon. Wystarczy odczytać fotokod zamieszczony na stronie www.sprawdzpromile.pl lub wysłać SMSa z hasłem PROMILE pod numer 70958 (koszt 50 gr. netto/61 gr. brutto). Na stronie programu znajdziemy również więcej informacji o akcji „Sprawdź promile" w TESCO oraz wiele ciekawych danych na temat wpływu alkoholu na organizm.

Kolejne wspólne akcje odbędą się:

3 lipca w Warszawie ul. Fieldorfa 41
10 lipca w Tychach ul. Towarowa 2
17 lipca w Krakowie ul. Kapelanka 54

Skąd pomysł na takie wspólne działania?

Kompania Piwowarska od początku swego istnienia promuje odpowiedzialne spożywanie alkoholu, a organizując akcje społeczne od lat wpływa na zmianę modelu i struktury spożycia alkoholu w naszym kraju. „Widzimy wiele negatywnych skutków nadużywania alkoholu, co potwierdzają statystyki. Dlatego też staramy się edukować, ponieważ wierzymy, że w ten sposób poprawiamy bezpieczeństwo na drodze" - podkreśla Paweł Kwiatkowski, dyrektor ds. korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej.

Celem tych działań jest ograniczenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach poprzez umożliwienie przeprowadzenia kontroli trzeźwości oraz podniesienie świadomości konsumentów na temat oddziaływania alkoholu na organizm. „Współpraca z TESCO jest dla nas bardzo cenna i cieszymy się, że możemy wspólnie z naszym partnerem handlowym prowadzić działania społeczne"- dodaje Paweł Kwiatkowski. Również dla Tesco współpraca z partnerami biznesowymi w ramach działań społecznych to istotny element działalności firmy. „Jesteśmy firmą odpowiedzialną i w taki sposób chcemy prowadzić nasz biznes.

Chętnie angażujemy się w edukację w zakresie odpowiedzialnego spożycia alkoholu. Wiemy, że dzięki takim akcjom możemy przysłużyć się klientom naszych sklepów." - mówi Beata Rożek, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności firmy Tesco Polska.

Strony: [1]
Wersja do druku    wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole
 
 
Źródło: www.sprawdzpromile.pl
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
mistrzkierownicy05-07-2010
Moim zdaniem to jest skandal, żeby Kampania Piwowarska popierała tego typu inicjatywy, co więcej była ich organizatorem! Wirtualne alkomaty, alkomaty zainstalowane jako aplikacja w telefonie komórkowym absolutnie nie są wiarygodnym źródłem i nie powinny decydować o tym , czy osoba po spożyciu alkoholu wsiądzie za kierownicę, czy nie. Pisałem o tym ostatnio na swoim blogu http://blog.mistrz-kierownicy.com.pl/2010/06/25/nietolerancja-dla-jazdy-pod-wplywem-alkoholu/
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

AUTOSALON 2006
 
Picie alkoholu a prowadzenie pojazdów
 
Pijany kierowca to śmierć
 
Kierowco popatrz przez Alkogogle
 
Kac po jeździe
 

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy
Nowości
Listy
Fakty
Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry