REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 8 maja 2007  
Sam chce się ukarać
 
 

Przed Sądem Rejonowym w Lublinie ruszył proces mężczyzny, który rok temu w Prawiednikach po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek. Zginął w nim kierowca busa, którym wracali z meczu młodzi piłkarze klubu sportowego Legion. 

- Przyznaję się do zarzucanych mi czynów, chcę dobrowolnie poddać się karze - powiedział wczoraj przed sądem Andrzej O., sprawca tragedii. Doszło do niej w maju zeszłego roku. Mężczyzna wracał samochodem z jednego z lubelskich targowisk, był kompletnie pijany: miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Prawiednikach zderzył się z busem, którym podróżowali wracający z meczu czterej młodzi piłkarze klubu sportowego Legion. Kierowca busa (ojciec jednego ze sportowców) zginął na miejscu, a chłopcy trafili do szpitala. Andrzej O. też został ranny, trafił do Szpitalnego Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów.

W marcu sąd dwukrotnie nie mógł rozpocząć procesu, bo oskarżony nie przychodził na rozprawy, a policja nie potrafiła doręczyć mu wezwania. Z powodu leczenia szpitalnego Andrzej O. odpowiada przed sądem z wolnej stopy.

Wczoraj po raz pierwszy stawił się w sali rozpraw. Przyznał, że w dniu tragedii pił alkohol na targowisku przy al. Unii Lubelskiej. Nie zamierzał jednak kierować samochodem, tylko poprosił o to kolegę. Andrzej O. powiedział, że zapłacił mu 100 zł, by ten odwiózł go jego samochodem. - Kiedy obudziłem się w czasie jazdy, zobaczyłem, że kolega, który prowadził, sam był pijany, jechał od rowu do rowu. Więc wyrzuciłem go z samochodu i pojechałem dalej sam - mówił oskarżony.

- Bardzo żałuję tego, co się stało, i chciałbym dać zadośćuczynienie rodzinie - odpowiedział Andrzej O. W ramach dobrowolnego poddania się karze zaproponował dla siebie cztery lata więzienia, dziesięcioletni zakaz prowadzenia samochodów i zapłatę po 70 tys. zł nawiązki każdemu z poszkodowanych chłopców. Nie powiedział jednak, z czego zamierza zapłacić, wcześniej wyjaśniał przed sądem, że miesięcznie ma tylko 500 zł dochodów z gospodarstwa.

Prokurator nie wniósł sprzeciwu, ale na dobrowolne poddanie się karze nie zgodziła się oskarżycielka posiłkowa. Kolejna rozprawa w czerwcu.

To nie pierwsza sprawa sądowa Andrzeja O. Dwa lata temu został skazany za handel bronią: miał sprzedać przerobiony na ostrą amunicję pistolet gazowy.

 

 
 
Autor: Sebastian Luciński
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry