REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 15 lutego 2011  
Bez aresztu dla policjanta podejrzanego o śmiertelny wypadek
 
 
Katowicki sąd rejonowy odmówił aresztowania policjanta z tego miasta, podejrzanego o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Prokuratura rozważa zaskarżenie tej decyzji.

Kierując wniosek o aresztowanie podejrzanego, prokurator wskazywał na obawę utrudniania przez niego postępowania i grożącą mu surową karę - do 12 lat więzienia. Podczas poniedziałkowego posiedzenia Sąd Rejonowy Katowice-Zachód nie uwzględnił tego wniosku - poinformowała we wtorek szefowa prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, Urszula Noras-Cema.

- Uzasadnienie decyzji sądu ma być sporządzone w ciągu siedmiu dni, po jego otrzymaniu zdecydujemy czy postanowienie zostanie zaskarżone. Prawdopodobnie tak właśnie się stanie - zaznaczyła Noras-Cema.

Do wypadku, w którym dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne, doszło w niedzielę nad ranem przy ul. Bytkowskiej w Katowicach. Prowadzona przez 41-letniego policjanta honda czołowo zderzyła się z oplem. W wypadku zginęło małżeństwo jadące oplem: 49-letni mężczyzna i jego 46-letnia żona. Dwie inne osoby z opla - również małżeństwo - zostały poważnie ranne. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowca hondy uciekł z miejsca wypadku. Szybko okazało się, że auto należy do żony policjanta. On sam niebawem trafił do szpitala, skarżąc się na bóle. Badanie jego trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek prokuratura zarzuciła mu spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, prowadzenia samochodu po pijanemu oraz ucieczki z miejsca wypadku. Jak podawała prokuratura, nie przyznał się do sformułowanych wobec niego zarzutów, choć nie neguje swojego udziału w wypadku.

Podejrzany policjant to sierżant sztabowy z 16-letnim stażem pracy, zatrudniony w pionie prewencji jednego z katowickich komisariatów. Wkrótce ma stracić pracę w policji.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry